Impotence a jízda na kole: neviditelné nebezpečí! 
z časopisu Bicycling 8/97

"Muži by nikdy neměli jezdit na kolech," říká na rovinu Dr. Goldstein z lékařského centra při bostonské universitě. "Jízda na kole by měla být zakázána a měl by na to být vydán zákon. Je to nejhloupější druh cvičení, o kterém bych se vůbec nechtěl bavit."

Dr. Goldstein léčí v průměru šest mužů týdně, kteří jsou podle něho impotentní díky jezdění na kole. Kromě toho tento urolog odhaduje, že v USA existuje kolem 100 000  mužů, kteří ztratili schopnost uspokojivé erekce díky poškození, které způsobilo sedlo nebo tyč kola.

"Velice citlivý sport"
Newsweek, 25. srpna 1997

Dr. Irwin Goldstein z Bostonské University, specialista na impotenci mužů, tvrdí, že jízda na kole je činnost, které by se muži měli vyhýbat. Když muž používá standartní sedlo, jeho váha dočasně snižuje cirkulaci krve nutnou k erekci. Goldstein věří, že působí-li tento tlak delší dobu, může trvale poškodit cévy. Dr. Goldstein dále říká, že ho navštěvuje několik pacientů týdně se sexuálními potížemi, které mají svůj původ v ježdění na kole.

Jedním z nich byl Ed Pavelka z časopisu Bicycling, který vzpomínal v jednom článku, že roky maratF3nu ho zanechaly "měkkého jako rozvařenou špagetu". Několik firem prodává vypolstrovaná sedla nadměrných velikostí, která mají snížit tlak na perineum, ale Dr. Goldstein doporučuje mužům, aby přestali jezdit na kole, dokud nebude vyvinut bezpečné sedlo. "Ideální sedlo by mělo vypadat jako záchodová sedačka," říká.

Dr. Gabe Mirkin
časopis Fitness

Mnozí lidé neradi jezdí na vzpřímených kolech, protože jim to způsobuje bolest a znecitlivění. Zakloněná hlava a váha těla na zemdlelé zápěstí rovněž nepřidá radosti při jízdě na kole. Lehociped zpravidla nezpůsobuje žádný z těchto problémů.

Když jedete na konvenčním vzpřímeném kole, musíte sedět na úzkém sedle zaklíněném mezi nohami, abyste dosáhli na pedály a mohli šlapat. Tlak vašeho těla na sedadlo vám způsobuje nepříjemný až bolestivý pocit v oblasti genitálií - ve středověku to byl jeden z oblíbených způsobů mučení.

Sedíte-li (lépe řečeno "ležíte-li") však na lehocipedu, máte pedály přibližně ve stejné výšce jako zadek a nepotřebujete uzké cyklistické sedlo. Jízda na lehocipedu je jako kdybyste seděli ve svém oblíbeném křesle a přitom jste šlapali. Váhu těla tlačíte spíše do sedačky, která je přizpůsobená vašim zádům, místo abyste bojovali s gravitací.

Uvolněná poloha, roztažené plíce, dobrý rozhled, to vše hovoří o pohodlné jízdě. I lidé, kteří nejsou zvyklí jezdit na kole, dokáží strávit několik hodin jízdou na lehocipedu bez nějakých větších potíží.