Pohodlí – Už jste někdy jeli pohodlně na klasickém kole? Nic se  nevyrovná pohodlí, které pocítíte při jízdě na lehocipedu. Představte si, že jedete ve svém oblíbeném  křesle. Žádný bolavý zadek, krk nebo zápěstí. Rozdíl mezi klasickým kolem a lehocipedem poznáte na konci jízdy: tradiční cyklisté sesedají ze svých kol jak rychle můžou, lehocyklisté zůstanou ležérně ležet na svých lehostrojích.

 

Radost – Jízda na kterémkoliv kole poskytuje radost, zábavu, pohyb; na lehocipedu se násobí. Lehociped vám otevře nový svět. Z jízdy na lehocipedu si budete pamatovat krajinu, kterou projíždíte, a ne přední kolo a asfalt.

Výkon – Lehocipedy drží všechny rychlostní rekordy. Tradiční kola nemají šanci obstát ve srovnání s lehocipedy. Odpor vzduchu je jedním z největších nepřátel cyklistů. Lehocyklista díky svému posezu (polehu) zlepšuje aerodynamiku o 10-30%. To musí být znát, nebo ne? Rekreační cyklisté jsou schopni šlapat dále a déle a tak zlepší svou kondici.

Bezpečnost – Nízký posez opět nabízí výhody – nepadáte z výšky. Díky tomu, že jedete nohama napřed, nejste v nevyhnutelné situaci vymrštěni ze sedla, ale spíše sklouznete dolů. Také nemůžete přeletět přes řídítka při náhlém zabrzdění. Kromě toho vás budou řidiči respektovat mnohem více, než kdybyste jeli na klasickém kole. Nemusíte mít strach, že vás nebude vidět – lidé na vás budou přímo civět.

Servis – Kromě rámu jsou všechny komponenty stejné jako na normálních kolech. Nezbytné opravy proto zvládnete lehce sami nebo vám pomohou v kterékoliv opravně kol.

Tvořivost – Učiňte hrdé prohlášení o svém osobním výběru kola. Nedovolte, aby vám stagnující cyklistický průmysl diktoval, na čem máte jezdit. Zkuste lehociped a uvidíte, jakého pohodlí, radosti a výkonu je možné dosáhnout na kole!

Ukázka jízdy na lehocipedu: animovaný gif - 113 kb

Nevýhody – Jakmile si koupíte lehociped, buďte připraveni na to, že si ho všichni budou chtít půjčit a tím pádem budete opět nuceni jezdit na svém starém vzpřímeném kole.

Varování: Jakmile se jednou svezete na lehocipedu, už se nevrátíte ke svému vzpřímenému kolu.

 

Proč jsou lehocipedy tak zřídka vidět? Vesmírná technologie? Nový druh kola? Nic takového. Lehocipedy byly známé již v první pol. 19. století, např. Macmillanův Veloceped. pokračování...

Prostřednictvím malé fotogalerie se zde dozvíte jak to vypadalo s lehocipedy u nás v Česku.

 

této stránce si můžete přečíst různé články o lehocipedech, které se objevili v různých časopisech a novinách.

 

Pro: Jsou velice pohodlné a lidé s poraněnými nebo bolavými zády nebo krkem se mohou opět věnovat cyklistice.

Proti: Jsou dražší než vzpřímená kola. Ceny se začínají pohybovat od 30 000:- Kč až přes 100 000:- Kč. Průměr je kolem 60 000:- Kč. Dostanete však ručně vyrobené kolo, většinou s celoživotní zárukou na rám a prvotřídními komponenty.

Proti: Lehocipedy jsou do prudkých kopců pomalejší, jelikož lehocyklista si nemůže stoupnout do pedálů. Ale zdravý rozum říká, že to závisí na jezdci.

Pro: Při jízdě z kopce letí, jelikož nekladou tak velký odpor vzduchu. Díky nízkému těžišti jsou i ve velkých rychlostech bezpečné.

Proti: Špatně se s nimi vyjíždí na chodník vyšší než 5 cm, sjíždění i z 20 cm schodku nedělá problém.

Pro: Lehocyklista má stejnou aerodynamiku jako cyklista na vzpřímeném kole při plném předklonu. Tuto výhodu má po celou dobu jízdy a kromě toho vidí, kam jede.

Proti: Na lehocipedu pojedete tak pohodlně, že si budete muset dávat pozor, abyste neupadli do mikrospánku.Pokud máte zájem se dozvědět více o lehocipedech, zkontaktujte nás a rádi vám poskytneme další informace:

Turija Kempe
tel. 732 268 940
email: infozavináčcintamani.cz